středa 11. ledna 2017

Dětská setkávání a šátkování

Zjistila jsem, že dětská hřiště se zaplňují až později večer, kdy slunce zapadne, rodiče se vrátí z práce a berou děti na hřiště. Vanesu baví děti sledovat, děti baví Vanese vysvětlovat jak se klouže na klouzačce, ale jejich doprovod nebaví se s někým seznamovat, zvláště s cizincem. Mívala jsem opačnou zkušenost, většinou byli Mexičané zvědaví na cizince. Možná jsou prostě jen unavení z dětí a jsou rádi, že si s jejich dětmi hraje někdo jiný a mohou si odpočinout.

Skvělá hrací skupina se utvořila kolem Eriky z Newcomers skupiny. Vytvořila WhatsUp skupinu a Facebook skupinu Moms of Minis - MTY. Jednou měsíčně se budeme scházet u ní doma, nebo v parku. Na prvním setkání v novém roce se sešlo 6 dětí, 7-9 měsíců a 2 něco málo přes rok. Vanesa si moc užívá interakce s ostatními. Prozkoumá nové hračky a chechtá se, když někdo o někoho zakopne a kecne si na zadek. Seznámily jsme se a pokud bydlíme blízko sebe, můžeme se vídat častěji.


Na rozdíl od většiny holek v této hrací skupině mám výhodu jazyka, že umím španělsky. Mím dalším cílem je infiltrovat skupinu mexických maminek. Hledala jsem, jak je zde možné sehnat šátek na nošení dětí. Dlouhý šátek se řekne "fular", krátký ring sling se řekne "bandolera". Doporučuji mexickou značku z Oaxacy Indajani. Na jejich webové stránce www.indajani.com jsem si k Vánocům objednala ring sling šátek a přišel do tří dnů, a to bylo těsně před Vánoci.


Při hledání obchodu s věcmi pro nošení dětí jsem narazila na pár FB stránek, ale v Monterrey žádný kamenný obchod není. Dvě prodejní místa jsou v Saltillu, jsou to spíš soukromé distribuční body než obchody: Meninos Shop SaltilloNanettis. Překvapilo mě, že mají i nosící bundy a mikiny, nebo kousací korále do šátku. A jak jsem tak hledala šátky, našla jsem FB skupiny týkající se nošení dětí:


Nakonec toho je spousta, tak proč tu nevidím nikoho z vyšší vrstvy nosit děti v šátku? Jenom žebračky! A nosítka potkávám většinou neergonomická, tedy tzv. visítka. :-( Oddechla jsem si, že tu je skupina propagující ergonomické nošení. Pořádají i srazy nosících mamin. Ale to všechno jsem se dozvěděla až když jsem na jejich FB stránku pověsila pár svých fotek, něco o mě a výzvu, že hledám někoho, kdo bydlí blízko, na dětská hraní. Pak se mi ozvaly i s doporučením na dětskou jógu My Yoga, cvičení s dětmi v šátku, nebo jedna pediatrička Dra. Karina Mendoza - Pediatra MIMA, která pořádá různé kurzy. Kurz znakování pro miminka, který by mě zajímal, ale zrovna nevede. Doporučila mi jinou stránku www.kindernit.com, ale je to online, to už si můžu zaplatit český online kurz. Nakonec se mi ozvala máma čekající své páté dítě, která učí doma, že se s ostatními matkami co učí své děti doma scházejí v pátek odpoledne v parku, který mám ještě v dochozí vzdálenosti. A pár dalších, ochotných se za mnou vypravit a strávit odpoledne společně s dětmi v parku. Že by se mi přeci jenom podařilo navázat přátelství s místními? Zajímavé je, že to vypadá lehčí přes virtuální svět než přímo v parku face to face.

Žádné komentáře:

Okomentovat