pondělí 26. prosince 2016

Termas de San Joaquín

Vánoce letos trávíme doma v Monterrey, tak abychom neseděli doma, když máme týden volno, vyrazili jsme do termálních lázní Termas de San Joaquín. Jejich webovka moc nefunguje.


Míst ke koupání v okolí Monterrey není mnoho, a když už, tak s teplou vodou, jako toto. Takže jsme vyrazili v zimě. Voda v termálech má 40°C a smrdí sírou. Areál hotelu je uprostřed ničeho, všude poušť a hory, ale je tu hezky a člověk se cítí v bezpečí. Lázně jsou dvoje, pro veřejnost (170 pesos, v pondělí zavřeno) a pro hotelové hosty. Na pozemku je rozeseto několik budov. Hlavní budova s restaurací, spa s masážemi, ruiny starých lázní, 4 moduly s ubytováním, budova se sálem a budova s bazénem. Kromě toho přístřešky na grilování, hřiště pro děti, hřiště na tenis/basket a altánek na kopci.
Cena 2600 pesos za pokoj pro 2 na noc včetně snídaně, večeře a neomezeného vstupu do lázní (od svítání do soumraku, nad 12 let) je příznivá. Hotel vypadá jako by se zasekl v 70. letech včetně nábytku a plakátů. Ale pokoje jsou OK, na každém jsou kamínka na dřevo, dvě manželské postele a koupelna.

Moc lidí tu nebylo, střídali jsme se v hlídání Vanesy po 45 minutách a užívali jsme si relaxaci v teplé vodě. Dva větší bazény jsou teplé, tři malé kruhové bazénky jsou supr horké a čistší. Na první pohled to není kdo ví co, člověk uzná, že se někdo snažil napodobit atmosféru římských lázní klenbami a sloupovím, ale některé detaily jsou mexicky nedotažené, nebo by to sneslo údržbu. Ale jakmile se naložíte do vody, je to všechno fuk. Převléká se v kabinkách, studená sprcha není moc studená, jinak by se v ní Mexičani nemyli. Je tu jen přírodní osvětlení v klenbách. Žádná elektřina, proto se "zavírá" na noc. Ráno jsem měla dojem, že se ve vodě rozpustilo pár žvýkaček, ale možná to byla prostě síra v cárech, nevím.


V přilehlé vesničce La Azufrosa jsou další veřejné lázně s ubytováním, ale cesta od hotelu do vesnice už leckoho odradí tento zážitek zkoušet. To je pro Mexičany, místní a tvrdé chlapy. Lázně jsou trochu levnější (125 pesos) a není omezen vstup dětí.


Žádné komentáře:

Okomentovat