pátek 23. října 2015

Volný čas

Volný čas ve všedních dnech je v našem případě období od 6 do 9. Ale jen díky tomu, že se navečeříme po cestě z práce v autě. Luboš se snaží pročítat učebnici španělštiny pro samouky, já si čtu, nebo brouzdám po internetu. Štvalo mě, že nemůžu najít žádnou veřejnou knihovnu, studovnu, kde by Luboš u španělštiny neusnul do tří minut. Takhle to tady nechodí. Musíme se zkusit zeptat v některém oploceném kampusu vysoké školy, jestli by nám neudělili speciální přístup do knihovny. Nedařilo se mi najít ani žádný veřejný bazén, kam bych si mohla jít zaplavat. Nakonec jsem dostala tip na sportcentrum TYM. Mají dvě střediska. Jeden bazén v San Jeronimo, druhý bazén i s tělocvičnou v centru San Pedro. Jednou po práci jsme se zajeli do San Jeronimo podívat. Bazén je zastřešený, ale venku. Dá se zatáhnout plachtami, pak se vytahují, že je klimatizovaný. Je to malá 25ka, voda 25°C a ještě jeden menší na aqua-aerobic, 29°C. Bojím se, že voda bude moc teplá, protože v hotelu měli místo bazénu na plavání termální lázně a plavat se v tom opravdu nedalo. Cenu za jednu návštěvu jsem se nedozvěděla. Dva dny v týdnu na hodinu jsou za 1000 pesos na měsíc. Nejlepší je režim 2 libovolné dny v týdnu bez omezení času za 1100 pesos na měsíc. 3x 1300p/m, 5x 1600p/m. Aquaaerobic 1h/m za 1300p/m.

Dají se najít asi všelijaké služby a kurzy. Masáže, jóga, taiči, takewondo... ale nejlepší je dát na něčí doporučení. V případě našeho druhého zájmu, do kterého jsme byli ochotni investovat, jednalo se o kurzy španělštiny, jsme našli jen jediný důvěryhodný odkaz: Spanish Center Monterrey. Několikrát jsme se ulicí Río Potomac projeli autem, protože to máme blízko, téměř po cestě do obchoďáku. Dokonce jsme i vystoupili a ptali se lidí mezi domy 408 a hned vedle stojícího 440, kde je škola v čísle 423. Nevěděli. Dům nebyl k nalezení. Nikde žádná reklama. Individuální hodina stojí 500 pesos, 2 a více lidí ve skupině je za 250 pesos. To tedy není vůbec levné. 750 Kč za hodinu, kdo to má? Po dalším marném hledání nějakého soukromníka, který by někde na webu nabízel soukromou výuku španělštiny, jsme souhlasili s evaluační hodinou v centru. Přijeli jsme s 30 min zpožděním kvůli dopravě. Škola byla tuto večerní hodinu otevřená jen kvůli nám. Luboš dostal první oťukávací hodinu španělštiny, já byla prozkoušena z konverzace na témata testující všechny možné časy a způsoby. Pro mě nemají parťáka, musím mít soukromky. Prý tak zkušeného žáka testuje podruhé v životě. Parťáka ale nemají ani pro Luboše. Většinou žáci mají 10 hodin týdně a více - intenzivní kurz. Ale nabízejí 1. tři návštěvy zdarma. Třeba se mezi tím někdo přihlásí, kdo bude chtít jen 2h týdně. Luboše pochválili, že rozumí o čem je řeč a má dobrý základ z francoužštiny.

1 komentář:

  1. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

    Kolektivní rozum - Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60% větší pravděpodobnost ziskovosti

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat